Systém RenoDuo
pro zesvětlení silně zvětralých nebo tmavých dřevěných fasád

Je přirozené, že dřevo v průběhu let tmavne působením povětrnostních vlivů nebo například v důsledku nanášení pigmentových nátěrových hmot. Zesvětlovací technika DELTA® Vám umožní dát obkladu fasády původní barevný vzhled a strukturu povrchu, a to s nejmenšími vstupy. Kompletní obroušení dřeva proto není nutné, což představuje významnou úsporu finančních prostředků.

renovace83.jpg

Renovační postup

1) Výchozí stav - příprava povrchu
Zvětralý povrch dřeva (zpravidla se vyznačuje nerovnoměrnými skvrnami) se má zesvětlit bez toho, aniž by přitom došlo k zániku lazurového vzhledu.

  • Vizuální kontrola povrchu
  • Povrch očistěte a obruste až na pevný podklad

2) Krycí základní nátěr a mezivrstva

  • Tmavý připravený podklad natřete jednou až dvakrát barvou na dřevo DELTA® Holzfarbe plus 7.05 ve Vámi vybraném odstínu barvy
  • Podklad odborně připravte podle pokynů uvedených v technickém listu barvy na dřevo DELTA® Holzfabe plus 7.05

3) Lazurový vrchní nátěr

  • Vrchní nátěr proveďte lazurou DELTA® Active Lasur 5.11
renovace86.jpg

Nátěrový systém RenoDuo - na dřevěné obklady

Fasády jsou nerovnoměrně zatěžovány povětrnostními vlivy v závislosti na tom, na kterou světovou stranu je fasáda orientována. Krycí nátěr na návětrné straně bude ve srovnání s chráněnými stranami vypadat o poznání hůře. Pod vlivem teploty a vlhkosti podléhá dřevo enormním rozměrovým změnám. Následkem je plošné odlupování starého nátěru. Vysoce elastický systém DELTA® RenoDuo na staré krycí nátěry snadno provede tuto změnu díky své vysoké paropropustnosti.

renovace84.jpg